Bağcılar Semtinde Akrep sorunu

Bağcılar ilaçlama Şirketi olarak son on beş günde Kadıköy ilçemizde yirmiye yakın Akrep ilaçlaması yapmış bulunuyoruz bu demek oluyor ki Akrep sorunu her geçen gün hızla yayılıyor. Akrepler bilindiği üzere ıslak, rutubetli ve nemli yerleri seven canlılardır bir sene öncesine kadar Kadıköy ilçesinde Bir Yılda bu kadar akrep ilaçlaması yapılmamıştı Akrep mücadelesi haşere mücadelesinden farklı apayrı bir işlem gerektirir kullanılacak ilaçlar tamamen akreplerin yapısına uygun aktif maddeler içermelidir amatörce yapılan ilaçlamalar sadece Akreplerin bağışıklık sistemini güçlendirmekle kalmaz Akrep popilasyonunun da hızla artmasına yardımcı olur belli bir süre sonraki Akrep nesilleri artık ilaçlara bağışıklık kazanmış ve ilaçlara tepki vermez hale gelirler bu nedenle Akrep ilaçlamasını branşında uzman profesyonel Akrep ilaçlama firmalarına yaptırmanız en doğru seçimdir daha detaylı bilgi almak için İletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.
Doğamızda bulunan haşere ya da kemirgenler aracılığı ile çevreye yayılan insan ve çevre sağlığını tehdit eden virüs ve mikroplara karşı uygun ekipmanlar kullanılarak intetisit uygulamasına verilen isime ilaçlama denir.

Etrafımızda bulunan haşere ve kemirgenler insanlar tarafından risk oluşturan sayısız hastalığın taşıyıcısı olmalarının yanı sıra, taşımış oldukları bu hastalıkları çok farklı yöntemlerle insanlara bulaştırırlar. Tarihte insan ölümlerinin en önemli sebebinin haşere ve kemirgenler olduğu unutulmamalıdır. Teknolojide meydana gelen değişimlere bağlı olarak haşere ve kemirgenlerle karşı uygulanan mücadele yöntemleri farklılık göstermeye başlamıştır. Tüm bu gelişmeler ışığında ilaçlama çok büyük bir sektör haline gelmiştir. İlaçlama yaptırmaya kara verdiğinizde ciddi bir sorumluluk almış olacaksınız.

Bireysel olarak yapılan ilaçlamalar neticesinde haşere ya da kemirgen sorunlarınızdan tamamı ile kurtulmak maalesef mümkün değildir. Haşeresiz bir hayat için bireysel olarak yapılan hatalı ilaç seçimleri maalesef haşerelerde ilaca karşı bağışıklık yapmakta bunla beraber gerek zaman gerek ise maddi kayıplar ortaya çıkmaktadır.

Haşere ve kemirgenlere karşı düzenli ilaçlama yapılması üremelerini tamamen durdurmak ve steril bir yaşam olanaklarına sahip olmak açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Özellikle gıda sektörleri haşerelerin en yoğun olarak görüldüğü alanlar olup bu sektörlerin gerekli olan hijyen koşullarını sağlayabilmeleri için mutlaka periyodik olarak ilaçlanması gerekmektedir.

“İSS Haşere Kontrol” yılların vermiş olduğu bilgi ve birikim ile bu sektörde var olan tüm yenilikleri yakından takip etmekte, personellerine vermiş olduğu eğitim seminerleri ile ilaçlama kavramını farklı bir çizgiye taşımaktadır.

Bir önceki yazımız olan Hamam Böceği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.