Böcek İlaçlaması Kesin Sonuç Verecektir

Evlerde ve işyerlerinde, tüm yaşam alanlarında haşerelere karşı yapılan böcek ilaçlama hizmeti bugün için toplum sağlığı kapsamında ele alınan bir konu olmuştur.

 Garantili böcek ilaçlama hizmeti veren firmaların iletişim bilgilerine ve konuyla ilgili diğer açıklamalara kendi internet siteleri üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz. Hepsi 7/24 çalışmaktadır.

 

İlaçlama Firmalarının Verdiği Hizmetler ve İlaçlama Yöntemleri

 Apartman ve bina ilaçlamaları, ev, daire ve yazlık konutların ilaçlanması, işyeri ilaçlama, otel, depo, hastane, fabrika, alışveriş merkezi ve okul ilaçlama ile pastane kafe veya fırın gibi gıda esaslı işyerlerinin ilaçlaması bu firmalar tarafından yapılmaktadır. (Yiyecek olan mekanlarda her çeşit böceğin ve dolayısıyla bakterinin olma ihtimali daha fazladır ve bu gibi işyerlerinin ayrıca daha korunaklı vaziyette ilaçlanması gerekir.)

Böcek ilaçlama firmaları işin yapılacağı mekanı ve şikayet olunan haşere türünü göz önüne alarak değişik ilaçlama yöntemleri kullanmaktadırlar. Jel ilaçlama veya sıvı ilaçlama yani püskürtme bu yöntemlerin en çok bilinenleridir. Bu iş ayrıca haşere ilaçlama ve fare gibi kemirgenlere karşı yapılan ilaçlama olarak da gruplandırılır. Fare ilaçlamasının daha çok ambar, depo, kümes, değirmen gibi yerlerde ağırlık kazandığını tahmin edebilirsiniz.

Bahara Hazırlıklı Girin

 En iyi böcek ilaçlama zamanları Nisan ile Eylül ayıdır. Ama bu işin aslında kesin zamanı yoktur. Nitekim 7/24 başvurabileceğiniz profesyonel böcek ilaçlama firmaları size konuyla ilgili gereken bilgiyi ve ilaçlama takvimini verecektir.

Bireysel anlamda yapılan haşere mücadelesinin hiçbir zaman yeterli olmadığını bilirsiniz. Özellikle evde hamile ve çocuk varsa lütfen kalorifer böceği gibi çok zararlı haşereleri ben kendim de yok edebilirim demeyin. Hemen akla gelen sorulardan birisi de yapılacak bu ilaçlamanın insan sağlığı üzerindeki etkileri olacaktır. Sağlık Bakanlığının onayı altında kullanılan bu ilaçların insanlar üzerinde zararlı etkisi yoktur. Zaten ilaçlama firmaları da bu konuda gereken tedbirleri alırlar. Örneğin bir işyeri ilaçlanacaksa kısa bir süre için kapatılır ve sonra da gerekli havalandırma yaptırılır.

Böcek ilaçlaması konusunda apartmanlarda toplu ilaçlama yapılması da çok daha iyidir. Bir dairenin ilaçlanması aslında böceklerin diğer dairelere kaçışmasına neden olacağı için pek tavsiye edilmez.

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Karınca İlaçlama başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.