Evi Pire Basması

Evi Pire Basması

Evi pire basması söz konusu olduğunda havadan yapılacak ilaçlamalar tercih edilir. Böylece sonuç kesin olur.

Pek çok insanın evi pire basması sorunuyla karşı karşıya kalması bilinir. Evcil hayvanı olanlar ya da olmayanlar bu tehditle karşılaştığında ne yapacağını bilmez bir halde çözüm arar. En iyi çözüm pireli alanı kokulu yöntemle ilaçlamaktır. Kokulu ilaçlama yöntemi tercih edildiğinde mekanın tamamen arınmasını sağlayan, yumurta ve larvaları öldüren birçok teknik kullanılır. Sprey şeklindeki ilaçlama mekanın bir süre kapalı kalmasını gerektirir. Bu yüzden doğru bir ilaçlama tekniğinin benimsenmesiyle evde pirelerin yok edilmesi uzmanlık gerektirir.Bu sebeple böcekilaçlamaistanbul yazarak uygun sitelere ulaşabilir ve profesyonel destek alabilirsiniz.

Bilinçli İlaçlama Şarttır

Kokulu ilaçlama tekniği tercih edildiğinde bilinçli bir ilaçlama yapılması şarttır. Pire ilaçlama yapılan mekanlarda gereken ilaçlama tekniğinin belirlenmesi ve düzenli olarak kontrollerin yapılması önemlidir. Kokulu spreyler uygulandığında gelişigüzel bir sıkış yapılmaz. Radyatör altlarında, kumaş kaplı ev tekstil ürünlerinde, cilalı mobilyalarda pirelerin yoğun olduğu bilinir. Bu yoğunluğun kontrol altına alınması için uygulayıcının nokta atışları yapması gerekir. Kokulu yapılan işlem yumurtaları dahi yok edecektir. Ancak alanın kapalı kalma süresinin uzaması son derece önemlidir.


Evcil Hayvanlarınızdan Başlayın

Veterinerlerde kullanılan evcil hayvanlar için pire damlası ürünleri alarak öncelikle hayvanlarınızı kontrol altına almalısınız. Hatta mümkünse aynı gün bunu yapın ve hayvanınız eve girip çıkarken sürekli kontrol edin.

Sonrasında damla pire ilacı etkisi olan 4 günlük süre geçince evinizi temizlediğiniz gibi hayvanınızı da yıkayın. Pire taraklarıyla tarayarak evcil hayvanlarınızın bakımını eksiksiz biçimde tamamlayın. Evcil hayvanlar kadar insanları da etkileyen pireler, yataklarda, perdelerde, yatak başlarında ve diğer alanlarda sıkça görülür. Görünmeyen yumurtalar ve larvalar da ciddi bir salgın tehdidi yaratabilir.

Evin ilaçlanmasının yeterli geldiği birçok durumda, yaz aylarında artış gösteren pire baskınları ortadan kalkar. Bununla birlikte zararlılardan kurtulmak için kendi yöntemlerinizi uygulamanız işe yarar sonuçlar vermeyecektir. Çünkü yumurtalar kısa sürede gelişerek yaygın hale gelecektir. Bu da yeni bir pire baskının başlangıcı olacaktır.

Pireler için ilaçlama yapılarak çözüm bulunması birçok kişinin işini kolaylaştırmaktadır. Bir gününüzü ayırmanız bile bu canlılardan kurtulmanızı sağlayacaktır. Daha detaylı bilgi için www.bocekilaclamaistanbul.net sitesine başvurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Böcek İlaçlaması Kesin Sonuç Verecektir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.