Fare ilaçlama ‘da Kaliteli ve Güvenilir Hizmet

Son yıllarda farelerin ekolojik yapılarında meydana gelen değişimlerden dolayı fare ilaçlama ayrı bir önem taşımaya başlamıştır. Gerek fare ebatlarındaki aşırı büyüme gerekse taşıdıkları virüs ve hastalıklardaki değişkenlik fare ilaçlamayöntemlerinde de değişik metodlar kullanmayı zorunlu kılmıştır.

Fare ilaçlama yaptırmaya karar vermeden önce farelerin anatomileri hakkında kısaca ön bilgi edinelim. Fare türlerini yakından incelediğimizde fare ilaçlama sorunlarınızda neden profeyonel yardım alınması gerektiğini daha iyi anlayabiliriz.

Hatalı fare ilacı kullanımı ile yapılan fare ilaçlama yöntemlerinde maalesef farelerininsanlar tarafından ulaşılamayan alanlarda ölmesi neticesinde kurtlanma ve koku problemleri ortaya çıkmaktadır. Buda ev ya da iş yerimizde tadilat yapılması zorunluluğu doğurmakta buna bağlı olarak çok yüksek maliyetlerle karşı karşıya kalınmaktadır. Bu yüzden fare ilaçlama öncesinde ön keşif yapılması bu sorunu tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Fareler insanların yaşadıkları alanlara geldikleri ortamda bulunan tüm mikropları taşıyan bu ortamlarda gezindiklerinde ise üzerlerindeki haşere ve mikropları salya ve dışkıları ile insanların yaşam alanlarına bırakan bulundukları ortamdaki kemirile bilir tüm eşyaları kemirerek maddi hasarlarda verebilen kemirgen gurubu üyesidir.

Fareler İnsanlara veba, tifüs, hanta virüs, tifo, lym hastalığı, verem, humma hastalığı gibi birçok bulaşıcı hastalığı bulaştırırlar. İnsanlara en çok hastalık ise ev faresi-fındık faresinden bulaşır. Fareler nadirende olsa aşırı açlık çektikleri durumlarda ağızlarından salgıladıkları salya bir nevi narkoz görevi görmekte bu sayede insanlara ısırma yolu ilede zarar verebilmektedirler. Fare ısırmasına maruz kalan kişilerin acilen en yakın sağlık kuruluşuna başvurmaları gerekmektedir.

Fareler de koku alma ve duyma yetenekleri üst düzeydir. Fare eşsiz bir vücut anatomisine sahiptir. Kulakları içerisinde bulunan denge organları sayesinde bizlere aşılması imkânsız gibi görünen her türlü engeli rahatlıkla geçerler. Tat alma yetenekleri oldukça gelişmiştir, tat almaya yarayan sensörler sadece ağzında değil bıyıklarında da mevcuttur.

Fare İlaçlama Yaptırmadan önce keşif talep ettinizmi !!

Fare ilaçlama yaptırmadan önce mutlaka ilaçlama yapılacak olan alanın ön keşif personelleri tarafından incelenmesi ve farelerin yuvalanma alanları ile yürüyüş yollarının önceden tespit edilmesi gerekmektedir. Ön keşif yapılmadan fare ilaçlamayapılması hem zaman hem de maddi kayıplara yol açmaktadır.

Fare ilaçlama sorunlarında hızlı ve garantili çözüme ulaşmak için mutlaka ön keşif talep ediniz.

Konusunda uzman keşif personellerimiz tarafından ücretsiz keşif olanaklarımızdan yararlanmak için İstabul İlaçlama Danışma Hattını arayınız.