Kendi Kendini Yiyen Hamam Böcekleri

Kendi Kendini Yiyen Hamam Böcekleri

Kendi türünü yiyen canlılar arasında olan hamam böcekleri son derece zararlı ve can sıkıcı canlılardır.

Plastik kablolar, yapışkan, dışkı gibi birçok şeyi yiyerek beslenen hamamböcekleri birbirlerini de yerler. Bu canlıların bulunduğu evlerde kalıcı bir çözüm arayanlar ise, haşere kontrol firmalarından destek alıyor. Kısa sürede uygun yöntem kullanılarak bu canlıların giriş çıkış noktaları tespit edilerek yok edilmeleri mümkün oluyor. Peki hamamböcekleri hakkında neler biliyorsunuz?

Astım hastalarının atak geçirmesine neden olan bu canlıların dışkısı, tükürüğü ve vücut parçaları havaya karıştığında son derece zararlı bir hal alırlar. Suyun altında 30 dakika yaşayabilen bu canlılar 40 dakika nefeslerini tutabilirler. Adeta yaşamak için doğmuş olan bu zararlıları öldürmek son derece zordur.

300 Milyon Yıllık Böcekler

300 milyon yıllık bir geçmişi olan hamamböcekleri ilaçlama imkanı bulunmayan dönemlerde de insanları tehdit ediyordu. İnsandan daha dayanıklı oldukları için radyasyona karşı zarar görmeyen bu canlılar, esnek vücutları nedeniyle vücutlarının dörtte biri oranında küçük yerlere girebilirler.

Aynı zamanda çok hızlı oldukları için yakalanmaları da kolay değildir. Ağırlıklarının 900 katına kadar dayanıklı olduklarından onları öldürmeniz çok zordur. Çünkü kısa bir süre sonra kendilerine gelirler.

Hamamböceği Öldürme Teknikleri

Ölmemek için çok fazla dirençli olan hamamböceği öldürme teknikleri birçok kişinin başarısız deneyimleri sonucu şaşırmasıyla sonuçlanmıştır. Üzerine basarsınız ölmez, havasız bırakırsınız ölmez, ne denerseniz deneyin bir türlü kurtulamazsınız. Bu durumda yapılması gereken en önemli şey, çeşitli teknikleri bir arada denemektir.

Ayağınızla ezecekseniz sert topuklu bir ayakkabıyla en az 10 dakika üstüne basın. (Yumurta topuklu ayakkabı çok etkilidir)
Kafasını koparsanız bile ölmez bu yüzden kafasını kopardıktan sonra ezmeye devam edin.
Eğer ortam müsaitse en iyi teknik yakmaktır. Ama yakarken elinizi değdirmemeniz gerekir. Bir şömine ya da sobaya atabilirsiniz.
Market ilaçlarından sarı renkli sprey üzerine sıkılır
Kaynamış patates, şeker ve süt içine borik asit ekleyerek böceğe yem olarak sunun, 15 günde bir bunu tekrar edin ve familyalar ölsün.

Eğer bu yöntemler işe yaramıyorsa ve bu tür maceralarla uğraşamam diyorsanız bizi arayın. Uzmanlarımız hamam böceği ilaçlama teknikleriyle sizi bu istiladan kurtaracaktır.

Bir önceki yazımız olan Haşeresiz Bir Hayat Mümkün! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.