Sivrisinek ilaçlama

Sivrisinek ilaçlama, özellikle yaz aylarında sayıları hızlı bir şekilde artan ve ciddi rahatsızlık veren bu haşerelere karşı en etkili yöntemdir. Sıcak ve nemli alanları seven sivrisinekler birçok bulaşıcı hastalığın da etkin taşıyıcılığını yapmaktadır. Kan emerek beslenen sivrisinek, ısırdığı noktada kızarıklık ve küçük şişliklere neden olur. Sivrisinekler genellikle çıkardığı seslerle fark edilir. Narin yapılı olan ve tüm vücudu şişene kadar kan emebilen sivrisinekler, çıkardıkları vızıltılar yoluyla karşı cinse üreme sinyali gönderir. Kapalı ve açık alanlarda hızlı bir şekilde çoğalabilen sivrisinekler, daha çok geceleri aktif olur. Gündüz dinlenen bu haşereler, gece sürekli kan emerek yaşamaktadır.

Sivrisinek ilaçlama işlemi açık ya da kapalı tüm alanlarda uygulanabilmektedir. Sıklıkla kullanılan sinek ilaçları, bu haşerelere karşı kısa çözümler üretmekle birlikte uzun vadede bir çözüm sağlamaz. Zira sinek ilacı etkisini kısa sürede kaybeder ve alana yeniden giren sivrisinekler üremeye devam eder. Bu nedenle kalıcı sinekilaçları ile sivrisinek ilaçlama işlemi yaptırmak en etkili yoldur. Vücutta alerjiye ve kaşıntıya neden olan sivrisinekler özellikle küçük çocuklarla ve hassas bünyeli bireylerde ciddi sorunlara neden olur. Mayıs ayından itibaren çoğalmaya başlayan sivrisinekler, doğrudan virüs taşımaz. HIV gibi, bağışıklık sistemini çökerten AIDS hastalığına sebep olan virüsünü taşıyan kişilerden kan emen sivrisinekler, bu virüsü diğer insanlara bulaştıramaz.

Sivrisinek ilaçlama işlemi kokulu sıvı ilaçlama ile yapıldığında en etkili sonucu verir. Buharlama yöntemi ile yapılan sıvı ilaçlama iç ve dış mekanlarda sivrisineklere karşı kesin çözüm oluşturmakta ve koruma sağlamaktadır. Marmara İlaçlama olarak yıllardır kaliteli ve ekonomik ilaçlama hizmetini bir arada sunan şirketimizi sivrisinek ve haşere ilaçlama ile ilgili tüm şikâyetleriniz için arayabilir, detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hamam Böceği ile Mücadele başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.